Zalety domów szkieletowych

Owiane złą sławą, dzisiaj wracają do łask i zbierają coraz więcej pozytywnych recenzji od kolejnych zadowolonych właścicieli. Domy szkieletowe, niegdyś będące synonimem nieszczelnych okien i drzwi, teraz są postrzegane jako świetna alternatywa dla tradycyjnych domów. Bardziej ekologiczna i praktyczna. Dlaczego tzw. drewniaki cieszą się coraz większą popularnością i czy ten trend ma szansę się utrzymać na dłuższą metę?


Za jedną z większych zalet domów szkieletowych, na którą lubią powoływać się ich zwolennicy, jest oczywiście czas budowy. Do gotowego lokum pod klucz można przeprowadzić się już od 2 do 4 miesięcy po złożeniu zlecenia. Na tle tradycyjnego budownictwa, w którym na ostateczny efekt trzeba niekiedy czekać latami, lekkie drewniane konstrukcje rzeczywiście wypadają imponująco. Szybkie wznoszenie poszczególnych elementów jest możliwe dzięki zastosowaniu lekkich materiałów, które nie wymagają także żmudnych przygotowań, takich jak wykładanie fundamentów.


Długo pokutowało też przekonanie, że domy szkieletowe mają jedynie sezonowe przeznaczenie, a uczynienie z nich domów całorocznych, jest szalonym pomysłem. Dzisiaj to co kiedyś było postrzegane za niepoważny pomysł jest standardem, a firmy zajmujące się projektowaniem i budowaniem tego typu konstrukcji dbają o to, żeby użytkownicy przestrzeni czuli się w niej komfortowo przez cały rok. W tym przypadku nie bez znaczenia są oczywiście materiały, których używa się do konstruowania domu szkieletowego. Im lepszego i bardziej suchego drewna użyjemy, im szczelniej połączymy miejsca stykowe między ścianami, a oknami i drzwiami, tym większa szansa na to, że nie odczujemy negatywnych skutków użytkowania tego typu przestrzeni.


Prawdą natomiast pozostaje to, że domy szkieletowe szybko się nagrzewają oraz szybko tracą ciepło. Jeśli jednak zadbamy o odpowiednią izolację budynku, problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury nie powinien być już naszym zmartwieniem.

Domy szkieletowe są także cenione przez ich właścicieli za to, że można je łatwo modyfikować. Poprawki mogą obejmować poszerzenie domu, dodawanie kolejnego piętra, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmieniać projekt budynku również na inne sposoby.


Podsumowując, jeśli zastanawiamy się nad kupnem domu szkieletowego dołóżmy starań, żeby znaleźć solidnego i zaufanego wykonawcę, który wzniesie budynek przy użyciu najlepszych materiałów oraz w oparciu o nowoczesny projekt. Wówczas możemy mieć pewność, że nasz nowy drewniany dach nad głową będzie nam służył długie lata, a mieszkanie w nim będzie naprawdę komfortowe.

Jednorodzinne budownictwo energooszczędne – domy w stylu nowoczesnej stodoły

Jednorodzinne budownictwo energooszczędne – domy w stylu nowoczesnej stodoły